• Aktuality
  • Výsledky krajského kola recitační soutěže "Já a básnička"

Výsledky krajského kola recitační soutěže "Já a básnička"

dscn4638

 V úterý 27. března 2018 v 9.00 hodin se setkali vybraní žáci základních škol pro děti se zdravotním handicapem Kraje Vysočina v doprovodu svých učitelů v Městské knihovně Velké Meziříčí. Konal se zde již druhý ročník krajského kola recitační soutěže „Já a básnička“. Celou akci pořádala Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí ve spolupráci s Městskou knihovnou Velké Meziříčí.

Kromě žáků pořádající školy přijeli recitovat žáci ze škol v Moravských Budějovicích, Třebíči, Bystřici nad Pernštejnem a oproti loňskému ročníku nově ještě z Velké Bíteše, Nového Města na Moravě a Chotěboře.

Soutěžilo celkem 20 žáků rozdělených do třech kategorií. V první kategorii byli zařazeni žáci 1. – 3. ročníku, ve druhé žáci 4. – 6. ročníku a ve třetí žáci 7. – 9. ročníku. Výkony recitátorů posuzovala osmičlenná porota, kterou tvořili pedagogičtí pracovníci jednotlivých škol. Předsedkyní poroty byla ředitelka knihovny Mgr. Ivana Vaňková.

Všichni soutěžící podali vynikající výkony, a proto byla práce poroty nelehká. U jednotlivých účastníků byla hodnocena úroveň přednesu, paměť textu a náročnost obsahu. Po sečtení všech bodů se porota shodla na těchto vítězných jménech:

 

1. kategorie – Aneta Berková (Velká Bíteš)

 

2. kategorie – Ondřej Štoudek (Třebíč)

 

3. kategorie – Gabriela Šrámková (Velká Bíteš)

 

Každý z účastníků obdržel drobné upomínkové předměty, občerstvení a recitátoři, kteří se umístili na 1. – 3. místě v jednotlivých kategoriích byli navíc odměněni diplomem a věcnou cenou.

 

K velice příjemné atmosféře celé akce přispělo jednak krásné prostředí městské knihovny, dále pozitivní naladění všech účastníků a také slova předsedkyně poroty před samotným zahájením soutěže: „Přeji nám všem, abychom si to zde především užili.“

 

Poděkování patří všem soutěžícím, organizátorům a také sponzorům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu soutěže.

dscn4632dscn4635dscn4640