Informace k zahájení školního roku 2021/2022

Na základě aktuálního znění mimořádných opatření MZČR (zde) a dle doporučení a informací MŠMT „ Soubor doporučení pro školy a školská zařízení ve ŠR 2021/2022 vzhledem ke Covid-19 provoz a testování (zde) jsou stanovena následující organizační a hygienická pravidla:

Organizace zahájení školního roku:

Školní rok 2021/2022 bude zahájen ve středu 1. 9. 2021 v 8:00 h.
Rodiče v tento den mohou doprovodit své děti do tříd, jsou však povinni si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR.

Hygienická pravidla:

Osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit. Cizí osoby (rodiče, návštěva, apod.) jsou povinny si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZČR.
Ve školách proběhne preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3x po sobě, první test se provede 1. září 2021. Následující testování proběhne v termínech 6. září a 9. září 2021. Žáci se budou testovat neinvazivními antigenními testy pro samoodběr (tzv. rychlé antigenní testy - RAT). U těchto testů není nutná asistence zdravotnického personálu.
Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování – odevzdají certifikát) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19 – doloží potvrzení), případně žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.
Při vstupu do školní jídelny musí mít žáci zakryté dýchací cesty ochranným prostředkem.